#

فوم سخت پلی یورتان بهترین عایق حرارتی،تزریق فوم سخت،تزریق فوم عایق،

فوم سخت پلی یورتان بهترین عایق حرارتی
21 آبان 1396
  • منبع خبر :
  • تعداد بازدید :2783 نفر

اشتراک در شبکه های اجتماعی

#

فوم سخت پلی یورتان بهترین عایق حرارتی

چرا فوم سخت پلی یورتان بهترین عایق حرارتی محسوب می شود؟
با توسعه فوم های پلی یورتان پلی اتری و در ادامه با تولید مواد پف زا امکان تولید فوم سخت پلی یورتان ممکن شد. در زمان، جنگ جهانی دوم، یکی از دلایل اصلی توسعه فوم سخت پلی یورتان ( فوم ریجید ) نیاز به عایق کاری و جلوگیری از اتلاف انرژی بود. فوم سخت پلی یورتان به عنوان عایق حرارتی دارای مزیت هایی نسبت به دیگر عایق های حرارتی است:
سبک وزنی: فوم سخت پلی یورتان را می توان در ساختارهای ساندویچی بکار برد و قطعاتی با مقاومت زیاد و وزن کم تولید کرد.
 مقاومت حرارتی بالا:  فوم سخت پلی یورتان از مواد با مقاومت حرارتی بالایی محسوب می شود. این فوم با ضخامتی معین در مقایسه با هر نوع ماده تجاری دیگر در مقابل نفوذ و انتقال گرما و سرما مقاومت بهتری در مقایسه با مواد دیگر از خود نشان می دهد.
قابلیت قالب گیری: ترکیب منبسط شده پلی یورتان قادر است در انواع و اشکال مختلفی قالب گیری شده و تمامی خلل و فرج و کنج های غیر قابل دسترس و پیچیده را پر کند.
چسبندگی: فوم سخت پلی یورتان در حین تشکیل شدن قادر است با بسیاری از مواد مانند فلزات، کاغذ، چوب، سنگ، پلاستیک ها و شیشه پیوند داشته باشد و کاملا بچسبد. فوم های قالبی و بریده شده نیز می توانند با استفاده از چسب پلی یورتان یا چسب معمولی به قطعات دیگر متصل شوند.
قابلیت شناور شدن: به علت ساختار بسته سلولی فوم سخت پلی یورتان، جذب آب آنها خیلی کم بوده و فوم با چگالی ۴۰ کیلوگرم بر متر مکعب قادر است حدود ۲۵ برابر وزن خود را در آب نگه دارد و در آب شناور بماند.
تولید آسان و تک مرحله ای: تولید فوم با استفاده مواد مایع و در یک مرحله صورت می گیرد. با توجه از لحظه شروع واکنش مواد پلی یورتان تا زمان اتمام رشد فوم و پخت کامل حداکثر ۱۰ دقیقه زمان لازم است، سرعت عمل در اجرای عایق کاری را بالا می برد.
قابلیت جذب انرژی: فوم سخت پلی یورتان قابلیت جذب انرژی دارند به همین منظور به عنوان عایق صدا یا عایق صوت، لرزه گیر و جلوگیری از اتلاف ارتعاشات استفاده می شود.