#

تزریق فوم،دستگاه تزریق فوم سرد،فوم پلی یورتان،تزریق فوم پی یو،تزریق پلی یورتان

پیش بینی بازار مصرف مواد پلی یورتان
24 فروردین 1397
  • منبع خبر :
  • تعداد بازدید :2219 نفر

اشتراک در شبکه های اجتماعی

#

پیش بینی بازار مصرف مواد پلی یورتان

افزایش مصرف مواد اولیه پلی یورتان در صنایع مختلف از جمله صنعت خودرو، لوازم خانگی و ساختمان در سرتاسر دنیا
پیش بینی می شود بازار جهانی مصرف مواد اولیه پلی یورتان ، MDI و TDI از میزان تقریبی ۷۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶ با نرخ رشد سالانه ۵٫۵ درصد به مرز ۹۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱میلادی  برسد. مصرف مواد اولیه پلی یورتان به دلیل داشتن مزیت هایی مانند قابلیت بازیافت بالا، ایمن و دوست دار محیط زیست بودن در حال افزایش است. مواد پلی یورتان همچنین به عنوان عایق حرارتی در صنایع مختلفی مانند صنعت برق، لوازم خانگی و ساختمان کاربرد دارد. تمایل به صرفه جویی در انرژی از دلایل اصلی رشد چشمگیر مصرف عایق حرارتی پلی یورتان در سالهای آتی خواهد بود.
همچنین پیش بینی می شود  فوم نرم پلی یورتان که عمدتا در صنعت مبلمان و خودرو جهت تولید فوم تشک تخت خواب، فوم صندلی و بالشتک استفاده می شود بیشترین رشد مصرف را در طول  ۵ سال آینده در بین مواد پلی یورتان داشته باشد. فوم نرم پلی یورتان به تولید کنندگان کمک می کند تا موضوعاتی مانند کاهش وزن، جذب صدا، بهره وری انرژی و کاهش مصرف سوخت و افزایش دوام محصولات را بهبود ببخشند.
منطقه آسیا- اقیانوسیه بیشترین سهم مصرف مواد پلی یورتان در سال ۲۰۱۵ را به خود اختصاص داد
بازار مصرف مواد پلی یورتان، MDI و TDI بر اساس منطقه به آمریکای شمالی، اروپا، آسیا-اقیانوسیه، آمریکای جنوبی، خاورمیانه- آفریقا تقسیم بندی می شود. منطقه آسیا- اقیانوسیه بیشترین سهم مصرف مواد اولیه پلی یورتان در سال ۲۰۱۵ را به خود اختصاص داد. همچنین پیش بینی می شود  از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۱ مصرف مواد اولیه پلی یورتان رشد چشمگیری داشته باشد. این رشد به دلیل توسعه اقتصاد جهانی و رشد صنایع مصرف کننده اصلی مانند ساختمان، مبلمان، دکوراسیون، خودرو و برق می باشد.
 
شرکت های متعددی که مواد اولیه پلی یورتان، TDI و MDI دنیا را تامین می کنند عبارتند از:
 
شرکت BASF آلمان
شرکت شیمیایی Dow ایالات متحده آمریکا
شرکت Covestro آلمان
شرکت Huntsman ایالات متحده آمریکا
شرکت شیمیایی Mitsui ژاپن
شرکت I. du Pont ایالات متحده آمریکا
شرکت Chemtura ایالات متحده آمریکا
شرکت Wanhua چین
شرکت Woodbridge Foam کانادا
شرکت Chematur سوئد